UŽ JSME DOMA

UŽ JSME DOMA

UŽ JSME DOMA

UŽ JSME DOMA
Support: HROZNĚ

29.11.2012 od 19,30 hodin
Klub Mersey, Minská 15, Brno


www.brnokoncert.cz
www.mersey.cz   

Už jsme doma (UJD) je česká avantgardní rocková kapela, původně zformovaná v Teplicích v roce 1985. Po půl roce existence do kapely přešli dva členové teplické skupiny FPB a z původní sestavy zůstali jen dva lidé. Tím se ustavila první významná čtyřčlenná sestava UJD. Písničky FPB dnes UJD příležitostně hraje v rámci programu Už jsme doma a Romek Hanzlík hrají písně FPB.
Stylově lze jen těžko kapelu obecně charakterizovat. Hudba v sobě kombinuje jakýsi druh intelektuálního punku, slovanskou hudební provokaci, africké rytmy, orchestrální punk, funky, ska, gregoriánské chorály, avantgardní melodie, disharmonii, korozi, epileptické a chaotické rytmy - a mnoho dalšího... Její žánr se někdy označuje jako post-punk nebo jazz-punk. V zahraničí bývá skupina zařazována mezi tzv. Prog Music nebo Avantgarde Music. Přestože tato hudba může být někým považována za chaotickou improvizaci, všechny písně jsou předem přesně zapsány do partitury.
Kapela vydala 7 studiových alb, 2 živé záznamy z koncertu, 1 výběr best of, DVD obsahující živý záznam koncertu 20. výročí skupiny, DVD dokument o historii skupiny. Kromě toho se kapela také angažuje v projektech filmových, divadelních a všeobecně uměleckých.
Současná sestava: Miroslav Wanek - zpěv, kytara, klávesy, texty (od roku 1986) Pepa Červinka - basa, zpěv (od roku 2005) Jaroslav Noga - bicí (od roku 2011) Adam Tomášek - trubka, zpěv (od roku 2007) Martin Velíšek - štětce, obrazy (od roku 1994)

Vše o kapele najdete na: http://www.uzjsmedoma.com/
Fb: http://www.facebook.com/events/309241079166546/  
Doporučujeme
můžete mít na svém domě díky státní podpoře.

Více informací »

 

 

Kofola Music Club, Bruntálská 72, Krnov — Další představení

CSS Template by Rambling Soul